Başkan Şahin: “Akıllı ulaşımda ilkleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda kullanılan Gaziantep Kart’ın taşıdığı özelliklerin, banka veya kredi kartlarına entegre edilebileceği “Akıllı Kent Gaziantep” projesi için ilk adımı attıklarını açıkladı.

Gaziantep Kart sahiplerinin fiziki bir kart olmadan tüm bankacılık sistemlerinde kullanılabilir hale getirecek proje kapsamında, Gaziantep Kart’a sahip olanların uygulamaya bilgilerini girerek sisteme entegre olabilecekleri belirtildi.

“Projenin ikinci ayağı yılbaşı öncesi devreye alınmış olacak”

Başkan Şahin, projenin tamamlanmasıyla kart işlem merkezlerine gelinme zorunluluğunun ortadan kalkacağına dikkat çekerek, “Kişiselleştirilmiş kartlara sahip tüm vatandaşlar ayrıca aktarma imkanlarından da faydalanabilecek. En önemlisi ise bayiden kart dolum işlemlerine artık ihtiyaç kalmayacak. Projenin ilk fazında mevcutta öğrenci, öğretmen, 60 yaş ve 65 yaş üstü Gaziantep Kart’a sahip olan kullanıcılar ile başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

İlk faza eylül ayı içerisinde başladıklarını belirten Başkan Şahin, “Projenin ikinci fazında ise ilk defa kart alacak kullanıcılarımız da dahil olmak üzere herkes ayrı bir kart almaksızın bu karttan faydalanabilecek. 2’nci fazda yılbaşından önce devreye alınmış olacak. Okulların açıldığı bu dönemde bu güzel gelişmeden sizleri haberdar etmek istedim. Gaziantep olarak akıllı ulaşımda ilkleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı

© Hibya haber ajansı. Tüm hakları saklıdır.